Co warto wiedzieć o jalapeno? – Przeczytaj i zamów pizzę z tą papryczką

Odwiedzając bistro, mamy do wyboru kilka pozycji. Wiele osób decyduje się na pizzę, która doskonale sprawdzi się na wyjście ze znajomymi i nie tylko. W menu lokali z fast foodem często można znaleźć kilka, a nawet kilkanaście różnych kombinacji. Wśród dodatków do niektórych pizz oprócz sera, mięsa czy sosu widnieje również papryczka jalapeno. Jak smakuje, jakie są jej właściwości i czy warto zamówić pizzę z taką papryczką?

Jakie są właściwości i wartości odżywcze papryczki jalapeno? 

Wybierając się na pizzę na obiad, z pewnością warto spróbować pozycji z papryczkami jalapeno. Nie każdy wie, ale nie tylko dodaje pikanterii burgerom czy innym fast foodom, ale również ma wiele prozdrowotnych właściwości. Jalapeno to bowiem doskonałe źródło witaminy A, K, C i kwasu foliowego.

Ponadto znajdują się w niej też liczne minerały, takie jak wapń, żelazo, magnez czy potas i sód. Dodatkowo papryczka obniża poziom cukru we krwi i jest wykorzystywana w leczeniu bólu i migreny. Do tego hamują wzrost komórek nowotworowych, w zwłaszcza raka piersi.

Co jeszcze warto wiedzieć o papryczkach jalapeno? 

Papryczki jalapeno są bardzo zdrowe, dlatego warto włączyć je do swojej diety. Podczas ich spożywania podnosi się temperatura ciała, a co za tym idzie – metabolizm jest przyspieszony. Należy również zwrócić uwagę na ciekawy smak pizzy z jalapeno. Jest zaliczana do grupy chili, w związku z czym charakteryzuje się pikantnym smakiem. Surowe papryczki są najostrzejsze. Najostrzejsza część znajduje się wewnątrz – są to białe błonki oraz pestki.

Biorąc pod uwagę mnogość korzyści dla zdrowia oraz wyjątkowy smak, który jalapeno nadaje potrawom, z pewnością warto od czasu do czasu zdecydować się na zamówienie pizzy, burgera albo innego dania z jej dodatkiem. Jednak ich nadmiar może zaszkodzić, dlatego trzeba je spożywać z umiarem.